Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych STREFA KONTAKTU stanowią kontynuację realizowanych od 1993 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych, które były jedną z pierwszych imprez związanych z popularyzacją tańca współczesnego w Polsce. Przez 15 lat festiwal miał charakter konkursu, a o nagrody – fundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Prezydenta Miasta Kalisza oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej – rywalizowały najlepsze polskie i zagraniczne teatry tańca. Była to jedyna tego typu międzynarodowa impreza o charakterze konkursowym w Polsce. Zawsze towarzyszyły jej Warsztaty Tańca Współczesnego, na które zapraszano znakomitych pedagogów z Polski i z zagranicy.

W 2008 roku podjęto decyzję o rezygnacji z formuły konkursowej na rzecz rozwinięcia oferty warsztatowej i prezentacji najciekawszych polskich oraz zagranicznych spektakli mijającego sezonu. Nazwa imprezy zmieniona została na Strefę Kontaktu dopiero w 2010 roku i obowiązywała przez dwie kolejne edycje festiwalu.

W 2012 roku przypada już dwudziesta edycja tego wydarzenia. Dlatego właśnie, nawiązując do wieloletniej obecności tańca współczesnego w Kaliszu, organizatorzy postanowili połączyć obydwie nazwy festiwalu i zorganizować: Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych STREFA KONTAKTU

Jak dotychczas Prezentacje będą trzydniowym świętem tańca gdzie oprócz współczesnych form scenicznych, będzie praca nad różnymi technikami ruchowymi podczas zajęć warsztatowych, dyskusja naukowa, spotkania i wymiana doświadczeń artystycznych i mamy nadzieję twórcza atmosfera.
partnerzy
Strefa Kontaktu. 2011 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.