Masina

Masina

Scenariusz, choreografia, taniec Mariola Benesz
Reżyseria, Zdjęcia, Dźwięk Krzysztof Stasiak
Zdjęcia w studio Nicoals Villegas
Muzyka Darius Gall
Montaż Mariola Benesz,Krzysztof Stasiak
Kostiumy Aleksandra Staszko
Charakteryzacja w studio Karina Witkowska
Produkcja Krzysztof Stasiak

© BMC FILM 2012

 

Format HD 16:9, CzB+Kolor

Czas trwania: 23min. 48sek.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Śląskiego (2011)

 

Film MASINA to swobodna, poetycka refleksja nad kobiecością opowiedziana językiem ciała i ruchu. Dotyka wybranych jej aspektów w kontekście zarówno uniwersalnym, jak i odnoszącym się do życia w obecnych czasach. Chociaż nie jest dosłowną biografią, zawiera wiele elementów nawiązujących do filmowych ról Giulietty Masiny, aktorki i żony Felliniego, które czynią go swoistą podróżą w głąb duszy kobiety.

 

 

Mariola Benesz

Tancerka, choreograf, dyplomowany nauczyciel hatha yogi. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Tegoroczna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca – projektu edukacyjnego dla profesjonalnych tancerzy prowadzonego przez program Stary Browar Nowy Taniec (Art Stations Foundation). Występowała w takich spektaklach, jak Poemat na 5 głosów i Dyszenie w choreografii Witolda Jurewicza (Teatr tańca Alter, premiera podczas Ponderosa Dance Festival, Stolzenhagen 2009), Taniec zasraniec tego samego twórcy (Teatr Tańca Alter, 2008) oraz A co…w reżyserii Jurewicza, którego koncepcję stworzyła wspólnie z Aleksandrą Ścibor (Teatr Tańca Alter, 2009). Brała także udział w przedstawieniach Meandrująca rzeka i a3 Pracowni Fizycznej (chor. Jacek Owczarek, 2009 i 2010) oraz Mioklonis Grupy Kijo (chor. Michał Ratajski, 2011). Występowała również w choreografii Tino Seghala Instead of allowing some Ting to rise up to your face dancing bruce and other things w Muzeum Sztuki w Łodzi ms2 oraz w choreografii Rafałą Urbackiego Moover przygotowanej z Integracyjnym Teatrem Tańca Kierunek w Bytomiu (17. Międzynarodowa Konferencja i Festiwal Sztuki Tanecznej, 2010). W roku 2010 wraz z Magdaleną Paszkiewicz przygotowała choreografię swojego solowego spektaklu 3D Of Me, który wziął udział w eliminacjach konkursu „SoloDuo” w Warszawie, a w 2011 roku został pokazany w finale tego festiwalu w Budapeszcie.

 

Krzysztof Stasiak

Reżyser, producent i realizator dźwięku. Studiował Jazz w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Realizację TV w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Właściciel istniejącej od 1990 roku firmy producenckiej BMC Film. Początkowo związany z produkcją muzyczną oraz realizacją i postprodukcją dźwięku do filmów fabularnych i dokumentalnych. Od roku 2006 realizator i producent filmów dokumentalnych, artystyczno - muzycznych oraz reklamowo - promocyjnych.

partnerzy
Strefa Kontaktu. 2011 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.